dolmeb stalowa
Baza wyszukanych fraz
 
Cytat
I otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. Apokalipsa wg św. Jana
Home dollsy itp dols mania Dong Tran
 
  Witamy

regulamin - darmowe strony - darmowy serwis w ...

Temat: [Świdnica] Przetargi
Rozstrzygnięcia przetargów

dz nr 41/36 o pow.1,9109 ha przy ul. Towarowej - 801 000,00 zł została nabyta przez firmę : Franc Gardiner Sp. z o.o., Świdnica; cena uzyskana z licytacji: 809 010 zł

Przetarg I ustny nieograniczony dotyczący sprzedaży działek gruntu Nr 14/1, Nr 4, Nr 7, Nr 8 położonych przy ulicy Stalowej w Świdnicy

Działki sprzedano firmie: DOLMEB Sp. z o.o., 58-100 Świdnica, ul. Westerplatte 59 A; cena uzyskana w drodze licytacji: 1.424.100 zł
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1435Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Świdnica proceduralne przygotowania do kolejnych inwestycji przemysłowych Gryphon i Dolmeb

wszczęcie postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. "Budowa zakładu produkcyjnego GRYPHON" na działce nr 1/26, a.m. 5 obręb 3 - przy ulicy Metalowców w Świdnicy


wszczęcie postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. "Budowa zakładu produkcyjnego DOLMEB" na działce nr 4 i 14/1, a.m. 10 obręb 3 - rejon ulic Przemysłowej i Stalowej w Świdnicy

UM Świdnica
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=239


Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2008...
Dolmeb wybuduje fabrykę mebli dla Ikea w Świdnicy
wnp.pl (JM)
15.04.2008 07:37

Producent mebli firma Dolmeb przygotowuje budowę fabryki o powierzchni 9 tys. mkw. w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Głównym odbiorcą spółki jest koncern Ikea.

Procedury administracyjne oraz prace architektoniczne przedsięwzięcia nadzoruje legnicka pracownia Handbud. Inwestycja zostanie zlokalizowana na działce w miejskiej strefie przemysłowej o powierzchni 3,8 ha, w rejonie ulic Stalowej i Przemysłowej.

Przedsięwzięcie obejmie realizację kompleksu obiektów w których zatrudnienie znajdzie 250 osób.


Dolmeb współpracuje z Ikea od 1994 r. Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w produkcji mebli na bazie płyt MDF. Spółka wytwarza meble dziecięce oraz meble do sypialni wykończone emaliami wodorozcieńczalnymi w różnych kolorach.

99% produkcji przedsiębiorstwa przeznaczona jest na eksport. Wyroby dostarczane są do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady, Tajlandii i Hong-Kongu.
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1798


Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2008...
[ŚWIDNICA]

Ze Świdnicy do IKEA

Do stu osób więcej zatrudni w związku z rozwojem działalności świdnicki Dolmeb sp. z o.o. Dzięki nowo wybudowanej i wyposażonej kosztem 32 mln zł fabryce w zakładzie pracuje już trzydziestu nowych pracowników.

Fabryka wybudowana przez Dolmeb przy ulicy Stalowej to już drugi zakład tej firmy w Świdnicy. Pierwszy i jednocześnie najstarszy, bo uruchomiony w 1945 roku na bazie niemieckiej fabryki, mieści się przy ulicy Westerplatte. Władze spółki nie wykluczają jednak całkowitego przeniesienia produkcji do nowego obiektu. - Na razie pracujemy w dwóch zakładach, bo każdy z nich prowadzi inną produkcję - mówi Stanisław Seweryn, prezes i współwłaściciel Dolmebu. Stary zakład produkuje meble dziecięce, takie jak komody, łóżeczka, szafki itp. Nowy zaś - całkiem nowy asortyment, jakim są półki i blaty stołów z tzw. płyty komórkowej. Od lat sto procent produkcji świdnickiej fabryki odbiera IKEA.

Skąd pomysł budowy nowego zakładu? - Przy Westerplatte nie ma miejsca na to, by prowadzić pełny proces produkcji, od początku do końca. Dlatego niektóre elementy produkowane są w naszej fabryce w Srebrnej Górze - tłumaczy Stanisław Seweryn. Wprowadzenie nowego asortymentu wymagało jednak przygotowania pełnej, nowoczesnej linii produkcyjnej, a także zakupu całkiem nowych maszyn. Te ostatnie wspomogą także dotychczasową produkcję, na przykład wyroby dotąd lakierowane ręcznie przy Westerplatte, teraz będą trafiać do nowoczesnych linii lakierniczych - walcowej z utwardzaniem powłok promieniami UV i natryskowej farb wodorozcieńczalnych - w nowym zakładzie.

Nowy zakład oznacza zwiększenie zatrudnienia. Dolmeb chce zwiększyć liczebność swojej załogi docelowo o 100 osób, ale już w tej chwili jest ich o 30 więcej. Ponadto zakład podwoi produkcję. W tej chwili jej miesięczna wartość wynosi 3 mln 260 tys. zł, a za rok ma wzrosnąć do ponad 6 mln zł. Rozwój i wzrost produkcji ma umożliwić właśnie nowa fabryka. Choć obecnie znajduje się w fazie rozruchu urządzeń i prób technologicznych, a pracownicy są przyuczani, to na dobre ruszy najprawdopodobniej już w sierpniu, to jednak na jej oficjalne otwarcie trzeba będzie poczekać do jesieni.


W obecnej formie świdnicki Dolmeb sp. z o.o. funkcjonuje od stosunkowo niedawna, mianowicie od 1 marca 2002 roku, kiedy to udziały w fabryce kupiła firma Meble sp. z o.o. Jej właścicielami byli obecni prezesi zakładu - Stanisław Seweryn i Bogdan Kutarba, którzy już kilka dni później wrócili do nazwy Dolmeb, funkcjonującej od 1991 roku. Fabryka zajmuje się produkcją mebli na potrzeby szwedzkiej firmy IKEA. Wyspecjalizowała się w produkcji mebli dziecięcych oraz mebli do sypialni na bazie płyt MDF. Dotychczas zakład w swoich fabrykach w Świdnicy i Srebrnej Górze zatrudniał 240 osób. Teraz zatrudnienie wzrasta.Prezes Stanisław Seweryn podkreśla dobrą współpracę z władzami miasta. - Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie prowadzona przez miasto budowa ulicy Stalowej, byłoby nam trudno. Dzięki tej drodze, dojazd do naszego nowego zakładu jest łatwy i komfortowy - mówi prezes.

http://www.wiadomosci.swidnickie.pl/ind ... _doc=15443
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1798comp
regulamin - darmowe strony - darmowy serwis w ...dojazd ze Stalowej Woli do Gorzowa Dokładność pomiaru taśmą stalową dom Sprzedam Stalowa Wola Dom Kultury Łowicka Domek całoroczny 25m2 do czego pasuje pomarańczowe tło download Meoty gg
Cytat

Errantis voluntas nulla est - działający pod wpływem błędu nie ma woli.
Dobroć i pokora są najmilsze Bogu i ludziom. Człowiek dojrzewa w pokorze serca. Św. Antoni
Fides punica - wierność punicka (wiarołomność) .
Ignoranci są wszechstronni.
Dlaczego nie możemy byś szczęśliwi teraz, przecież jutro możemy już nie żyć. . . Tennessee Williams (1914-1983)

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com