do kiedy po urodzeniu może urosnac Naczyniak jamisty
Baza wyszukanych fraz
 
Cytat
I otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. Apokalipsa wg św. Jana
Home dollsy itp dols mania Dong Tran
 
  Witamy

regulamin - darmowe strony - darmowy serwis w ...

Temat: n. jamisty blokujący funkcję słuchu (dziecko 2 miesiace)
Szanowny Panie Doktorze,
moja córeczka ma niespełna dwa miesiace. W 2 tygodniu życia koło lewego uszka pokazała się plamka, zapewniono mnie, że "to naczyniak i zniknie". Obecnie naczyniak (jamisty - jak okazało się po wizycie u dermatologa) ma około 10cm średnicy, dość mocno odstaje od twarzy, znajduje się na policzku, przy uchu i za uchem (czerwone plamki sa też w uchu i na szyi). Dermatolog ze szpiatala klicznego zasugerował też, że prawdopodobnie sam nie zniknie i trzeba to leczyć.
Dodatkowo dochodzi następujący problem: w badaniu słuchu sprzed dwóch dni okazało się, ze ucho lewe nie przepuszcza żadnego impulsu (dodam, że zaraz po urodzeniu w badaniu słuchu ucho było sprawne, więc to prawdopodobnie rosnący naczyniak "jest winny").
W tej chwili nasza sytuacja wygląda tak:
1. 3 I mamy badanie usg naczyniaka
2. 22 stycznia zapisałam się na wizytę do Pana w Gdańsku (jesteśmy z Poznania), będę starała się przyjechać szybciej o ile zwolni się jakiś termin.
3. Będę też miała po USG opinię chirurga dziecięcego z Pediatrii (Szpital Kliniczny w Poznaniu)

Wiem, że nic nie zastąpi wizyty u Pana, ale chciałabym zrobić wszystko, co potrzebne zanim trafię w styczniu do pana gabinetu, wykonać potrzebne badania. Mam do Pana kilka pytań, jesli można:

1. Czy naczyniak może jeszcze urosnąć? Jak bardzo? (bo on już jest bardzo duży :( ) Czy wzrost naczyniaka to tylko "wychodzenie koloru" czy także powiększanie się guza?
2. Czy można coś zrobić, by zahamować wzrost naczyniaka (u tak maleńkiego dziecka)?
3. Jakie leczenie stosuje się u niemowląt? Dermatolog sugerował laserowe - rozumiem, ze to więcej niż jeden zabieg i za każdym razem znieczulenie ogólne???? :(
4. Czy czas ma duze znaczenie? czy dobrze, ze działamy tak szybko, czy powinniśmy czekać (np. aż urośnie do końca). Mnie się wydaje, ze nie... (przerażają mnie niektóre zdjęcia naczyniaków w internecie, a nasz przeciez już teraz jest duży). Jeśli czas ma znaczenie, to czy czekanie do 22 stycznia na wizytę to zbyt długo? (postaram się szybciej, ale jest do Pana duża kolejka :( )
5. Jakie badania (oprocz usg i badania słuchu) powinnam przywieźć ze sobą?
6. Czy po wyleczeniu istnieje szansa, ze słuch w uszku wróci? To nic trwałego?

Tak ogólnie, Panie Doktorze, CO ROBIĆ?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo zupełnie nie wiem - czekać czy nie czekać... Jakoś wydaje mi się, żeby działać jak najszybciej, bo tu też chodzi o słuch....

Niech mnie Pan troszkę podniesie na duchu ;) bardzo proszę.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Z poważaniem,
Justyna, mama małej Łucji
Źródło: naczyniaki.pl/viewtopic.php?t=143
comp
regulamin - darmowe strony - darmowy serwis w ...do kiedy trzeba przesłać dokumenty na UW w Warszawie do kiedy trzeba złożyć podanie o akademik na UJ Do kiedy urząd musi zwrócić pieniądze za PITy do kiedy trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną na UW do kiedy można składać podania do gimnazjum Poznań do kiedy można anulować wypowiedzenie umowy Telekomunikacji do kiedy można składać podanie o poprawianie matury
Cytat

Errantis voluntas nulla est - działający pod wpływem błędu nie ma woli.
Dobroć i pokora są najmilsze Bogu i ludziom. Człowiek dojrzewa w pokorze serca. Św. Antoni
Fides punica - wierność punicka (wiarołomność) .
Ignoranci są wszechstronni.
Dlaczego nie możemy byś szczęśliwi teraz, przecież jutro możemy już nie żyć. . . Tennessee Williams (1914-1983)

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com